Gimtosios kalbos diena Upynos mokykloje

          ,,Kalbėkime kalba Valančiaus, Daukanto, Daukšos ir Donelaičio, Maironio, Baranausko, Vaižganto ir  Putino, Krėvės, sūduvių, dzūkų, mažlietuvių ir žemaičių, ir aukštaičių.

Kalbėkim, kolei Baltija banguos, kol saulė danguje stovės.”           

Bernardas Brazdžionis

Vasario 21 – sios kalendoriaus lapelyje įrašyta: „Tarptautinė gimtosios kalbos diena“.Tai – tarsi raginimas rūpintis, globoti, puoselėti ir gerbti kalbas, nes kiekviena jų yra visos žmonijos dvasinis turtas. Nuotraukos fotoalbume.

Vasario 21 – sios kalendoriaus lapelyje įrašyta: „Tarptautinė gimtosios kalbos diena“.Tai – tarsi raginimas rūpintis, globoti, puoselėti ir gerbti kalbas, nes kiekviena jų yra visos žmonijos dvasinis turtas.

Šiai datai paminėti Upynos pagrindinės mokyklos mokytojos Toma, Regina ir Rima kovo 9-ąją dieną mokykloje surengė  gimtosios kalbos popietę, kurios tikslas – skleisti žinias apie lietuvių kalbą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją bei ugdyti pagarbą lietuvių kalbai. Visą savaitę 1–8 klasių  mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse, kuriame rašė žymių žmonių mintis apie gimtąją kalbą. Mokytojos Rima ir Regina pradinių klasių mokiniams organizavo mįslių bei patarlių konkursą, o vyresnieji mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos viktorinoje. Viktorinoje dalyvavo keturios mokinių  komandos: ,,Lelijos”, Zuikio snapas”, ,,Dievaičiai” ir ,,Lietuvaičiai”. Pirmiausia mokinių komandos turėjo atsakyti į viktorinos klausimus, dalyviai turėjo prisiminti svarbias lietuvių kalbos istorijos datas, mokiniams reikėjo atspėti, kokie žymūs žmonės, nusipelnę lietuvių kalbai, buvo pavaizduoti ankstesniuose piniguose – lituose,  taisyklingai perrašyti sakinius, kurių skiemenys buvo sumaišyti bei įveikti dar keletą suktų klausimėlių. Nugalėtojais tapo ,,Zuikio snapo” komanda, surinkusi 21 tašką.

Lietuvių kalbos popietė buvo sėkminga, įdomi, turininga. Klausimai, pateikti viktorinos dalyviams, buvo ir sunkūs, ir įdomūs, kartais juokingi bei skatinantys pasitelkti vaizduotę. Popietės pabaigoje lietuvių kalbos mokytoja T. Norkuvienė  pabrėžė,  kad turime didžiuotis tuo turtu, kurį suteikė tėvai, seneliai, proseneliai, gerbti savo gimtąją kalbą ir ją puoselėti.

                                       Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Toma Norkuvienė

Patalpinta kategorijoje: Renginiai.